Pnąca odmiana róży o karminoworóżowych kwiatach rozwijających się od czerwca do lipca. Kwiaty słabo pachną, mają średnicę ok. 8 cm. Płatki u nasady są białe. Środek kwiatów jest żółty. Kwiaty pojedyncze, ale zebrane gęsto po kilkanaście sztuk w kwiatostanach. Kwitnienie obfite na pędach dwuletnich i starszych. Odmiana ta dorasta do 2,5-4 metrów wysokości i 1,5 m szerokości. Wymaga mocnej podpory i słonecznego lub lekko zacienionego stanowiska. Jest dość odporna na mrozy. W najzimniejszych regionach kraju krzewy dobrze jest osłaniać na zimę (kopczyk z ziemi oraz osłanianie pędów).
Więcej informacji o komponowaniu różanych ogrodów znajdziesz TUTAJ.
Odmiana ‘American Pillar’ nadaje się do sadzenia w małych ogrodach, przy tarasach, ścianach budynku, ogrodzeniach, bramkach ogrodowych, niewielkich altanach. Jest dość odporna na choroby i szkodniki.
Podłoże
Zasobne, piaszczysto-gliniaste, umiarkowanie wilgotne, pH 6-6,5.
Stanowisko
Słoneczne lub półcieniste.
Walory dekoracyjne
Kwiaty, pokrój.
Pielęgnacja
Usuwanie przekwitłych kwiatostanów. Nawożenie (częstotliwość i ilość zależy od rodzaju preparatu) od wiosny do jesieni. Kopczykowanie i okrywanie pędów w ogrodach w najzimniejszych regionach Polski.
Zdjęcia: Lovely Garden