Ściana z czerwonej cegły jako tło dla kolorowej kompozycji z roślin jednorocznych.
Ciekawe połączenie delikatnych i różnokolorowych gatunków ze starym murem z cegły. Rośliny zostały posadzone w taki sposób, że tworzą powtarzający się wzór. Wąskie niebieskofioletowe paski szałwii stykają się z jasnożółtą plamą aksamitek. Pomiędzy aksamitkami i kolejnym fragmentem obsadzonym szałwią znajduje się szeroki pas, który zajmują lwie paszcze. Aby rozświetlić ten zakątek ogrodu, wybrano kilka odmian lwiej paszczy – o kwiatach białych, pomarańczowych, różowych i czerwonych. W kilku miejscach dla urozmaicenia posadzono fuksje o karminowej barwie kwiatów. Nad tym wesołym dywanem kwiatowym pochylają się przyczepione do muru pnącza.
Co tu rośnie?
Lwia paszcza, czyli wyżlin większy (Antirrhinum majus) – dorasta do 0,7 m wysokości. Najlepiej rośnie na przepuszczalnym, umiarkowanie wilgotnym podłożu. Kwitnie od lipca do września.
Szałwia omszona (Salvia nemorosa) – dorasta do 0,6 m wysokości. Najlepiej rośnie w słonecznym miejscu, na dość suchym, przepuszczalnym i żyznym podłożu. Kwitnie od maja do września.
Aksamitka wyniosła (Tagetes erecta) – dorasta do 0,8 m wysokości. Najlepiej rośnie na próchnicznym, umiarkowanie suchym i przepuszczalnym podłożu. Kwitnie od lipca do września.
Co można zmienić?
Większość posadzonych na tej rabacie roślin najlepiej rośnie w pełnym słońcu. W cienistym fragmencie ogrodu można założyć rabatę o podobnym układzie, wykorzystując byliny. Dzięki temu będzie efektownie wyglądać przez wiele lat. Zamiast aksamitek posadźmy tojeść kropkowaną (Lysimachia punctata). Niebieski akcent stworzy miodunka (Pulmonaria) o nakrapianych liściach, a barwną plamę kwiatów wymieszane odmiany zawilca japońskiego (Anemone hupehensis) i jarzmianki większej (Astrantia major).