Rozjeżdżające się ścieżki, porozrzucana kora i trawa rosnąca tam, gdzie nie powinna? Aby tego uniknąć, koniecznie trzeba stosować krawężniki i obrzeża ogrodowe. Które rozwiązania sprawdzą się najlepiej w Twoim ogrodzie?
Artykuł sponsorowany
Jak rozdzielić różne typy nawierzchni w ogrodzie?
Piękny ogród to różnorodny ogród. Aby uzyskać właśnie taki efekt, niezbędne jest odpowiednie zaplanowanie przestrzeni. Poprzecinane alejkami trawniki, oczka wysypane korą czy kruszywem. Do tego użytkowy standard pod każdym domem w postaci podjazdu dla samochodu. Co zrobić, by łączenia pomiędzy różnymi typami nawierzchni wyglądały schludnie i dobrze zabezpieczały ułożone materiały przed osuwaniem się czy rozsypaniem?
W większości ogrodów stosuje się tradycyjne sposoby rozdzielania przestrzeni. Najbardziej klasycznym rozwiązaniem jest oczywiście wkopanie betonowego krawężnika, jednak z racji ceny i małej elastyczności tej opcji w ostatnich latach coraz więcej osób korzysta z drewnianych czy plastikowych płotków i oporników. Najnowocześniejszym rozwiązaniem w tym zakresie są obrzeża ogrodowe.
Jakie możliwości dają obrzeża ogrodowe?
Czym jednak są obrzeża ogrodowe i jakie możliwości dają? Czy warto z nich korzystać w każdym ogrodzie? O odpowiedź na to pytanie poprosiliśmy specjalistę z firmy Geoproduct.
Nowoczesne obrzeża ogrodowe są z pewnością doskonałym rozwiązaniem na każdej działce. Wykonane są z tworzywa sztucznego w całości powstałego z recyklingu, co gwarantuje wysoką wytrzymałość, elastyczność oraz – przede wszystkim – ekologię. Co ważne, obrzeża takie można zakupić w różnych wysokościach oraz instalować je na wszelkich rodzajach nawierzchni. Gwarantuje to maksymalną uniwersalność oraz możliwość dostosowania do różnych potrzeb. Na koniec warto też dodać, że obrzeża ogrodowe można z łatwością zainstalować samemu, co na pewno spodoba się wszystkim miłośników samodzielnej aranżacji ogrodu – mówi specjalista z firmy Geoproduct.
Zalety obrzeży ogrodowych względem innych rozwiązań
Czym jednak obrzeża ogrodowe wyróżniają się w porównaniu do tradycyjnych rozwiązań?
Ekologiczne obrzeża ogrodowe to szereg zalet względem tradycyjnych rozwiązań. Przede wszystkim powstają one w procesie recyklingu, co z pewnością będzie ważne dla wszystkich osób dbających o środowisko. Obrzeża posiadają także szereg zalet użytkowych. Dzięki elastyczności można je ułożyć w dowolny sposób, czego nie można powiedzieć o betonowych krawężnikach i różnego rodzaju sztywnych płotkach. Dodatkowo niewielka grubość obrzeża ogrodowego sprawia, że może być ono praktycznie niezauważalne, co pozytywnie wpływa na estetykę ogrodu – dodaje specjalista z firmy Geoproduct.
Obrzeża ogrodowe to z całą pewnością bardzo ciekawe rozwiązanie dla każdego miłośnika przydomowej zieleni. Łączy ono wszystko to, co najważniejsze – ekologię, praktyczność, uniwersalność i niewysoką cenę.